Isten hozta egyesületünk honlapján!

A Magyar Patrióták Közössége egy 2014-ben létrejött kulturális egyesület, amely a nemzeti örökség megóvásával, a történelmi ismeretek terjesztésével, közös emlékezetünk és hagyományaink őrzésével, valamint a határtalan nemzet összetartozásának erősítésével foglalkozik.

Fennállásunk tizenkét esztendeje alatt számos ismeretterjesztő könyv, jótékonysági kezdeményezés, értékvédő felhívás, emlékezetes rendezvény, vándorkiállítás, kopjafa- és emlékműállítás valósult meg a Magyar Patrióták Közössége műhelyében. Legismertebbek ezek közül a Szerémség újrafelfedezése, a bánsági templomok megvédése, a budai Radetzky-laktanya részleges megóvása, az 1956-os hősök – köztük Wittner Mária – emlékének ápolása. Az egyesület legnagyobb eredménye a rákosmezei Királydomb újjáélesztése, nemzeti emlékhellyé nyilvánításának előmozdítása, a hajdani országgyűlések színhelyén hagyományőrző rendezvények – a Királyfeszt – és egy fatornyos emlékjel megvalósítása.

Tagjaink és támogatóink segítségével 2026-ban is azon dolgozunk, hogy a Királydombot és üzenetét a Kárpát-medence minélé több pontjára eljuttassuk, középkori hagyományőrző családi programok keretében. Emellett folytatódik könyvmissziós programunk is, amelynek lényege, hogy az egyesület műhelyében megjelent kiadványokat ismeretterjesztés céljából eljuttatjuk a Kárpát-medence magyar oktatási intézményei részére. Rejtőzködő értékeink feltárása, a nemzeti összetartozás erősítése idén is a kiemelt tervek között szerepel.

TÁMOGASSA SZERVEZETÜNK MUNKÁJÁT!

Kedvezményezett neve: Magyar Patrióták Közössége
Bankszámlaszám: 63200171-11070966-00000000
Közleménybe kérjük, írja be: Adomány
Számlavezető bank: MBH Bank Nyrt. / SWIFT-kód (BIC): MKKBHUHB

Híreink

Székelyföldön készül a Királydomb fatornyos emlékjele

Székelyföldön készül a Királydomb fatornyos emlékjele 2048 1365 Patrióták

A kommunista diktatúra idején még a térképről is eltörölték, pedig a sok évszázados hagyomány szerint ez a Budapest X. kerületében található dombocska volt a rákosmezei országgyűlések központi helyszíne. A Királydombot 2020-ban törvény nyilvánította nemzeti emlékhellyé, azonban a helyszínen máig nincs sem emlékmű, sem információs tábla. Ezen változtatna a Magyar Patrióták Közössége által megálmodott, a hely jelentőségét bemutató fatornyos emlékjel, amelyet háromszéki mesteremberek fognak elkészíteni. Az ismeretterjesztő faragott oszlop megvalósulásáért közadakozást hirdettünk meg, és a most vasárnapi, szeptember 28-i III. Királyfeszten is erre a célra gyűjtünk adományokat.

Pál István Szalonna és Bandája is fellép a Királyfeszten

Pál István Szalonna és Bandája is fellép a Királyfeszten 2560 1718 Patrióták

Szeptember 28-án vasárnap korhű viseletbe öltözött hagyományőrzők keltik életre a középkori rákosmezei országgyűlések hangulatát, és egy családbarát rendezvény keretében idézik meg azt a korszakot, melyet méltán nevezhetünk a magyar történelem aranykorának. A Királyfeszt idén harmadik alkalommal valósul meg feledésbe merült nemzeti emlékhelyünkön, a rákosmezei Királydombon, Budapest X. kerületében.

Szeptember 28-án ismét Királyfeszt!

Szeptember 28-án ismét Királyfeszt! 1920 1080 Patrióták

Már most érdemes beírni a naptárba, hogy szeptember utolsó vasárnapján a Patrióták csapata ismét megrendezi hagyományőrző nagyrendezvényét a Rákosmezei Királydombon, középkori országgyűléseink nemzeti emlékhelyén. A III. Királyfeszten az előző évekhez hasonlóan korhű viseletbe öltözött hagyományőrzők elevenítik meg a középkori országgyűlési sokadalmat, és a számos ismeretterjesztő és gyerekfoglalkoztató program mellett solymászbemutató, történelmi kiállítások és népzenei koncert is várja az érdeklődőket.

A „Lex Apponyi” lejáratásáról leginkább a Trianon utáni időszak tehet

A „Lex Apponyi” lejáratásáról leginkább a Trianon utáni időszak tehet 1922 945 Patrióták

A Magyar Királyság messze nem tekinthető a népek börtönének, és örvendetes lenne, ha ma a határon túli magyaroknak annyi joguk lenne a gyakorlatban, mint a dualista Magyarországon a nemzetiségeknek volt – vallja Dr. Köő Artúr fiatal történész, akivel nagysikerű kötete, a Patrióták kiadásában megjelent Nagy-Románia a tantermekben című hiánypótló kötet megjelenése alkalmából beszélgettünk.

Sepsiszentgyörgyre is eljutott Wittner Mária üzenete

Sepsiszentgyörgyre is eljutott Wittner Mária üzenete 1320 880 Patrióták

A trianoni békediktátum 105. évfordulóján, június 4-én Háromszék központjában, a Kónya Ádám Művelődési Házban nyílt meg a Wittner Mária-emlékkiállítás. A „Készültem az útra” címet viselő tárlatot a Sepsiszéki Székely Tanács szervezésében megrendezett emléknap egyik állomásaként vehette birtokba a székelyföldi nagyközönség, ahol június 11-ig vendégeskedett. Az ’56-os szabadságharcos előtt tisztelgő kiállítás megnyitóján Németh Szilárd kormánybiztos, országgyűlési képviselő mondott beszédet.

Fontos könyv jelent meg Erdély elvesztéséről

Fontos könyv jelent meg Erdély elvesztéséről 2560 1440 Patrióták

A gróf Apponyi Albert fémjelezte népoktatási törvényekről számos írás született korábban, azonban Köő Artúr egészen új megközelítésből vizsgálta a kérdést. A Patrióták műhelyében most megjelent, az idézett eredeti dokumentumokkal együtt mintegy 350 oldalas könyv feltárja az előzményeket is, valamint rámutat a Lex Apponyi körüli nemzetközi botrány szervezett mivoltára. A lakiteleki Népfőiskola Alapítvány támogatásával megjelent kötetből kiderül, hogy ez a Trianon előtti évtizedet meghatározó vita az Erdély elvesztéséhez vezető út egyik állomása volt.

Mezőbikács ellenállt és ezért kegyetlenül megbüntették

Mezőbikács ellenállt és ezért kegyetlenül megbüntették 2560 1920 Patrióták

Akadt egy kicsiny partiumi falu, amely elszenvedvén az 1944-es román bevonulást kísérő terrort, öt évvel később fellázadt a kommunista rezsim ellen és megtagadta a terménybeszolgáltatást. Mezőbikács hőstettét kíméletlen megtorlás követte, amelynek ürügyén a falu plébánosát is kivégezték. A lakiteleki Népfőiskola Alapítvány támogatásával csapatunk nemrégiben a mártír településen járt Domonkos László íróval, aki a Patrióták felkérésére könyvet ír a hányatott sorsú faluról. A Nagyszalonta közelében található Mezőbikácson a történelem viharai következtében a magyarság kisebbségbe szorult. A még élő idős szemtanúk meséltek a XX. század átélt borzalmairól, melyekben az utókor számára is sok tanulság rejlik.

A felderítőút a szociográfia lelke

A felderítőút a szociográfia lelke 2000 1124 Patrióták

Domonkos László író volt a Patrióta esték rendezvénysorozat következő vendége, akivel Hetzmann Róbert, a Patrióták elnöke beszélgetett nemrégiben megjelent, Az Ér mellékén című kötetéről. A Polgárok Háza nagytermében megtartott könyvbemutató közönsége megismerkedhetett a negyven kötetet jegyző szerző műhelytitkaival, így a szociográfia munkamozzanataival is. Domonkos László azt is elárulta, melyik elszakított területre vezet következő felderítőútja.

Van egy „kis Székelyföldünk”, sokkal jobban oda kellene figyelnünk rá

Van egy „kis Székelyföldünk”, sokkal jobban oda kellene figyelnünk rá 2560 1532 Patrióták

Közelgő estünk alkalmából Domonkos László íróval beszélgettünk nemrégiben megjelent, Az Ér mellékén című könyvéről, melynek április 11-én – pénteken – lesz a bemutatója a budapesti Polgárok Házában. A szerző évek óta az elszakított területeket járja, és szociográfiai könyvekben írja meg elfeledett tájegységeink múltját és jelenét, írói benyomásait és nemzetpolitikai következtetéseit. Domonkos László állítja, hogy a külhoni ’56 szíve ezen a vidéken dobogott a legerősebben, életre szóló megtiszteltetésként élte meg, amikor az Érmihályfalvi Csoport szellemi vezetője, Sass Kálmán református lelkipásztor templomában mutathatta be könyvét. Az Érmellék ugyan kiesik a főként Székelyföldre irányuló anyaországi turistaforgalom útvonalából, a szerző szerint azonban mindenképpen megér egy kitérőt ez a csaknem színmagyar tájegység, ahol a Partium magyar szellemének bölcsője ringott.

    Név (kötelező)

    Email cím (kötelező)

    Tárgy

    Üzenet

    Az Adatvédelmi tájékoztatóban foglaltakat elolvastam és elfogadom.