Székelyföldön készül a Királydomb fatornyos emlékjele
Székelyföldön készül a Királydomb fatornyos emlékjele https://patriotak.hu/wp-content/uploads/458278682_909601487655668_5226785642450516623_n.jpg 2048 1365 Patrióták //patriotak.hu/wp-content/uploads/logo_light44_transp.pngA kommunista diktatúra idején még a térképről is eltörölték, pedig a sok évszázados hagyomány szerint ez a Budapest X. kerületében található dombocska volt a rákosmezei országgyűlések központi helyszíne. A Királydombot 2020-ban törvény nyilvánította nemzeti emlékhellyé, azonban a helyszínen máig nincs sem emlékmű, sem információs tábla. Ezen változtatna a Magyar Patrióták Közössége által megálmodott, a hely jelentőségét bemutató fatornyos emlékjel, amelyet háromszéki mesteremberek fognak elkészíteni. Az ismeretterjesztő faragott oszlop megvalósulásáért közadakozást hirdettünk meg, és a most vasárnapi, szeptember 28-i III. Királyfeszten is erre a célra gyűjtünk adományokat.





















