Közlemények, Rólunk írták

Sajtószoba

Ha Ön újságíró, sajtómegkeresést az alábbi e-mail címre küldhet számunkra: info[kukac]patriotak[pont]hu

Közleményeink

Az országot járja a Királydomb-kiállítás

Az országot járja a Királydomb-kiállítás 2560 1920 Patrióták

Augusztusban Budapest XVI. kerületében, Mátyásföldön találkozhatott a nagyközönség első alkalommal a Rákosmezei-Királydombról szóló ismeretterjesztő vándorkiállítással, amely azóta Vácdukán, Abasáron, Mátramindszenten és Nagykökényesen is megfordult. A középkori magyar országgyűléseket és az egyetlen, középkori államiságunkról szóló nemzeti emlékhelyünket bemutató tárlat jelenleg Jászdózsán látható.

Elkészült a Wittner Mária-emlékkiállítás honlapja

Elkészült a Wittner Mária-emlékkiállítás honlapja 1738 951 Patrióták

A tárlattal kapcsolatos információkon túl a wittnermaria.hu oldalra letölthető formában felkerültek a kiállítás tablói is, emellett az 1956-os szabadságharcostól vett – szállóigévé vált – idézetek éppúgy böngészhetők az oldalon, mint 2001-ben elmondott híres parlamenti vádbeszéde.

A Királydomb el fogja foglalni méltó helyét a magyar emlékezetben

A Királydomb el fogja foglalni méltó helyét a magyar emlékezetben 2048 1366 Patrióták

A Királydomb az egyedüli nemzeti emlékhelyünk, amely a középkori magyar államisággal kapcsolatos – hangzott el a csütörtöki tudományos konferencián a mátyásföldi Kertvárosi Helytörténeti és Emlékezet Központ épületében. A színvonalas emlékülésen kiderült, hogy a Királydombnak a kultúrában és a közoktatásban egyaránt jelentős szerepe van, a helyszín pedig kitűnően alkalmas a nemzeti értékek és a történelmi hagyományok átadására.

A Királydombról lesz konferencia Budapesten

A Királydombról lesz konferencia Budapesten 1789 1194 Patrióták

Csütörtökön 10 órai kezdettel különböző szakterületek előadói a történelmi értéknek a jelentőségéről és a hagyományőrzésben lehetséges szerepéről tanácskoznak majd a Kertvárosi Helytörténeti és Emlékezet Központ Veres Péter úti épületében.

A Királydombról nyílt vándorkiállítás Mátyásföldön

A Királydombról nyílt vándorkiállítás Mátyásföldön 2048 1366 Patrióták

A Múltból a Jövőbe Alapítvány gondozásában, a Patrióták egyesület közreműködésével és a Nemzeti Együttműködési Alap támogatásával megvalósult tárlat hamarosan az ország tucatnyi településére viszi el a nemzeti szuverenitás emlékhelyének üzenetét.

Wittner Máriáról készült fényképek kerestetnek

Wittner Máriáról készült fényképek kerestetnek 2560 1718 Patrióták

Emlékkönyv készül a Patrióták műhelyében Wittner Mária tiszteletére, amely a tavalyelőtt elhunyt 1956-os szabadságharcos életútjával és munkásságával foglalkozó tanulmányok mellett a róla szóló vándorkiállítás anyagát is tartalmazza majd. A kötetben egy különleges fotómelléklet is helyet kap az 1956-os szabadságharcos életét megörökítő pillanatokról. A Patrióták most ehhez a képválogatáshoz gyűjtenek olyan felvételeket, amelyeken Wittner Mária látható.

Patrióta könyvekről a Hungarikum Ligetben

Patrióta könyvekről a Hungarikum Ligetben 2048 1365 Patrióták

A Szent Imre Kollégium előadója volt Hetzmann Róbert, a Magyar Patrióták Közösségének elnöke, aki az egyesület létrejöttéről és kiadói tevékenységéről szólt a lakiteleki programsorozaton. Kiemelte, hogy a szervezetben zajló műhelymunka egyszerre járul hozzá az ismeretterjesztéshez, az értékmentéshez, valamint kultúránk megőrzéséhez.

Prielle Kornélia-emlékszoba nyílt Máramarosszigeten

Prielle Kornélia-emlékszoba nyílt Máramarosszigeten 1920 2560 Patrióták

A máramarosszigeti református gyülekezet múzeumaként működik a pénteken átadott tárlat, amely bemutatja a Tisza-völgyi városban született színművésznő, a XIX. század második felének ünnepelt primadonnája megmaradt emléktárgyait. A Patrióták küldöttsége koszorút helyezett el a Prielle Kornélia szülőházán eredetileg 1896-ban állított emléktáblánál, amely mostantól a múzeum udvari homlokzatán áll.

Nagyváradra utazott a Wittner Mária-kiállítás

Nagyváradra utazott a Wittner Mária-kiállítás 2048 1365 Patrióták

A Szent László Napok alkalmából Németh Szilárd országgyűlési képviselő nyitotta meg a Wittner Mária-emlékkiállítást a bihari megyeszékhely történelmi jelentőségű várában, a Bethlen-bástya „F” épületében. A „Készültem az útra” című tárlat a következő két héten is Nagyváradon marad, július 12-ig a Partiumi Keresztény Egyetem aulájában találkozhatnak vele az érdeklődők.

Folytatódik a Wittner Mária-kiállítás vándorútja

Folytatódik a Wittner Mária-kiállítás vándorútja 1218 900 Patrióták

Wittner Mária politikai fogolyként 13 évet ült börtönben, majd a rendszerváltás után rendíthetetlenül szállt szembe az ’56-os örökség meghamisításával és a szabadságharcosok hőstetteinek elhallgatásával. A legenda életműve előtt tisztelgő kiállítás vándorútja pályázati támogatással tovább folytatódik. A tárlatról egy videó is készült, amely felkerült a Patrióták Youtube-csatornájára.

Tárlatvezető készült a Wittner Mária-kiállításhoz

Tárlatvezető készült a Wittner Mária-kiállításhoz 2362 1890 Patrióták

Megjelent a Patrióták kiadásában a „Készültem az útra” című, Wittner Mária életművét bemutató vándorkiállítás tárlatvezetője. A színes, 64 oldalas, képekkel gazdagon illusztrált kiadvány a kiállítás teljes anyagát tartalmazza, így a szerkesztők szándéka szerint oktatási segédanyagként is alkalmazható.

Egy teljes és győzedelmes élet

Egy teljes és győzedelmes élet 1601 868 Patrióták

„Wittner Mária élete egy olyan egyedülállóan nehéz, tragédiákkal és szenvedésekkel teli életút, amely azonban mégis egy teljes és győzedelmes élet” – mondta Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter a „Készültem az útra” című kiállítás vándorútjának utolsó állomásán, a csepeli Kozma István Magyar Birkózó Akadémia Alapítvány épületében.

„Marika néni olyan erőt sugárzott belém, amely azóta is munkál bennem”

„Marika néni olyan erőt sugárzott belém, amely azóta is munkál bennem” 1013 1239 Patrióták

Hajagos Csaba történész-főmuzeológussal, a Kecskeméti Katona József Múzeum történeti-néprajzi osztályvezetőjével, kulturális örökségvédelmi szakértőjével beszélgettünk, aki szakmai kurátorként vett részt a Wittner Mária-emlékkiállítás megszületésében. Igazi sokoldalú személyiség: bár még mindig csak harmincas éveit tölti, főállása mellett középiskolában és egyetemen is óraadóként tanít, műsort vezet a városi televízióban, szerkesztője a kecskeméti helytörténeti magazinnak, szakértője a Bács-Kiskun vármegyei Értéktár Bizottságnak és az MLSZ igazolt labdarúgó játékosa szülőfaluja, Nyárlőrinc színeiben.

A magyar függetlenség ügyére tette fel életét

A magyar függetlenség ügyére tette fel életét 1338 900 Patrióták

Megnyílt Budapest X. kerületében, az Újhegyi Közösségi Házban a Wittner Mária-emlékkiállítás. A vándorút hetedik állomásán D. Kovács Róbert Antal, Kőbánya polgármestere köszöntötte az egybegyűlteket, és Hajagos Csaba történész tartott rendhagyó tárlatvezetést.

Pasaréten járt a Wittner Mária-kiállítás

Pasaréten járt a Wittner Mária-kiállítás 2048 1536 Patrióták

Árpádföld után egy igazi bel-budai helyszínen, a II. kerületi Pasaréti Közösségi Házban nyílt meg a „Készültem az útra” című, Wittner Mária életművének emléket állító kiállítás. A tárlatot Dombi Rudolf olimpiai bajnok kajakos, kerületi polgármesterjelölt nyitotta meg. A rendezvény résztvevői rendhagyó tárlatvezetésen tudhattak meg többet az ’56-os legendáról.

Szembeszálltak a vörös ördöggel – Varga János a Tóth Ilonka Emlékházban

Szembeszálltak a vörös ördöggel – Varga János a Tóth Ilonka Emlékházban 2560 1707 Patrióták

Varga János 1956-os szabadságharcos, Wittner Mária egykori elítélttársa tartott előadást május 7-én kedden a XVI. kerület különleges emlékhelyén, ahová életében először jutott el. A Corvin közi pesti srác szobor alakjának ihletőjével Huth Gergely újságíró, a PestiSrácok.hu portál főszerkesztője beszélgetett.

Földradar találhatná meg Szent István nagyapjának sírját

Földradar találhatná meg Szent István nagyapjának sírját 1819 615 Patrióták

A korai magyar történelem kutatását nagyban hátráltatja, hogy jelenleg egyetlen nagyfejedelmünk sírját sem ismerjük. Anonymus gestája nyomán sokan és sokat foglalkoztak már Árpád vezér feltételezett óbudai sírjával – kézzelfogható eredmények azonban nem születtek. Furcsa, hogy a fejedelemi rang egyik későbbi viselőjének, Árpád unokájának nyughelye nem mozgatta meg ennyire a kutatók fantáziáját, pedig erről a helyszínről is rendelkezünk néhány információval.

Érmellékre is jutott a Patrióták könyveiből

Érmellékre is jutott a Patrióták könyveiből 2560 1920 Patrióták

Érmihályfalván, a „szabadságra vágyó ifjak” városában járt a Patrióták küldöttsége. A partiumi település diákjai megismerkedhetnek a Királydomb meséivel, Az ősi fejfák üzenetével, A haza ifjú hősei című kiadvánnyal és Domonkos László Sáros vármegyéről írt szociográfiai kötetével.

Meghívó – Akik szembeszálltak a vörös ördöggel

Meghívó – Akik szembeszálltak a vörös ördöggel 1329 891 Patrióták

A 18 órakor kezdődő est folyamán Varga János, az utolsó élő Corvin közi szabadságharcos – a Corvin közi pesti srác szobor alakjának ihletője – lesz a Patrióták és a Kertvárosi Helytörténeti és Emlékezet Központ vendége, akit Huth Gergely újságíró, a PestiSrácok.hu portál főszerkesztője kérdez majd 1956-ról, Wittner Máriához fűződő emlékeiről és a mai kor antikommunista teendőiről.

„Az igazság a lélekben él, a lélek pedig halhatatlan”

„Az igazság a lélekben él, a lélek pedig halhatatlan” 1338 900 Patrióták

Wittner Mária életét bemutató vándorkiállításunk hétfőn Tóth Ilona ártatlanul kivégzett szigorló orvostanhallgató megrendítő emlékhelyére utazott, ahol a tárlatot Kovács Péter, Budapest XVI. kerületének polgármestere nyitotta meg.

Rólunk írták

    Név (kötelező)

    Email cím (kötelező)

    Tárgy

    Üzenet

    Az Adatvédelmi tájékoztatóban foglaltakat elolvastam és elfogadom.